IZRAEL

Izrael – co zobaczyć w okolicy Eilatu?

Południowy Izrael oferuje iście marsjańskie widoki! Wizyta w Dolinie Timna oraz przejście szlakiem przez Czerwony Kanion, to punkty obowiązkowe podczas podróży na południe Izraela.
Chodźcie na Marsa! 

Timna Valley 

Dolina Timna to niesamowite miejsce, gdzie poczujesz się jak Matt Damon w Marsjaninie 😉 Ziemia mieni się tu wszystkimi odcieniami czerwieni, z oddali widać pięknie wykształcone przez erozję grzyby skalne. Możesz przejść się szlakiem prowadzącym przez okna i łuki skalne. Wspinać się przez wąskie kominy, oraz tunele wydrążone w skałach.
W starożytności funkcjonowały tu huty miedzi, i wielu miejscach spotkasz pozostałości po wykopaliskach – kratery, zagłębienia oraz tunele, którymi możesz przejść. Są także pozostałości kultury ludów żyjących na tych terenach – malowidła i napisy skalne. 

Miejsce jest fantastyczne i zdecydowanie polecam je odwiedzić. 

Wstęp, zwiedzanie i dojazd do Timna Valley

Wstęp do Doliny Timna kosztuje 44 NIS czyli około 45 PLN za osobę. My pojechaliśmy tam wypożyczonym autem i park zwiedzaliśmy jeżdżąc od punktu do punktu samochodem. Jest też opcja zwiedzania rowerem. Z uwagi na to, ze obszar parku jest dość spory, to chodzenie na nogach zajmie Wam dużo czasu.
Przy okazji wizyty w tym miejscu zrobiliśmy sobie sesję z naszej niekończącej się podróży poślubnej 😉
 Oficjalna strona parku z aktualnymi informacjami.

W parku można spotkać koziorożce! 

Red Canyon 

Czerwony Kanion to istny cud natury, zlokalizowany na pustyni Negew. Jest siostrzanym kanionem słynnego Kanionu Antylopy w USA. Także jeśli marzycie o zobaczeniu tego sławnego miejsca, a aktualnie w Waszych planach podróżniczych nie gości USA, to Red Canyon z pewnością będzie świetną alternatywą. Szlaki w kanionie i jego okolicy są świetnie oznaczone, a sama trasa jest bardzo łatwa, poradzą sobie nawet dzieci. Można na początek przejść dnem kanionu, a wrócić szlakiem prowadzącym tuż nad nim. Całość zajmie Wam około 60-70 minut.

Kanion znajduje się zaledwie 20 minut jazdy od Eilatu. Jeśli chcecie uniknąć tłumów, to wybierzcie się tu rano. O godzinie 11 zaczynają przyjeżdżać wycieczki i robi się tłoczno i głośno.
Wejście jest darmowe. 

Te dwa wspomniane miejsca, są jak dla mnie punktem obowiązkowym podczas wizyty w Eilacie i gorąco Wam polecam je odwiedzić! 

O tym jak zorganizować podróż do południowego Izraela, przeczytacie w tym wpisie.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *