Cześć! 

Tu Ola i Grzesiek. 
Podróżowanie to nasza pasja na którą poświęcamy każdą wolną chwilę.
Podróżujemy wspólnie już 9 lat i nasze doświadczenia oraz wiedzę zdobytą podczas wyjazdów przedstawiamy na tym blogu.
Znajdziesz tu nasze subiektywne opinie i przemyślenia. Wspomnienia i historie z podróży. Opinie o odwiedzonych miejscach i sporo porad, które mamy nadzieję, przydadzą Ci się podczas Twojego wyjazdu.
Pierwszą wspólną podróż odbyliśmy w 2009 roku po USA. Zaraz po zakończeniu pracy na Work&Travel wsiedliśmy w samochód i ruszyliśmy przed siebie. Przejechaliśmy tysiące kilometrów i wiedzieliśmy, że na tym się nie skończy i chcemy więcej.


Ten plan realizujemy do dzisiaj. Do tej pory odwiedziliśmy razem 37 państw.
W lipcu 2017 roku wzięliśmy ślub (spontaniczny, a jakże!) i od tego czasu realizujemy swoją niekończącą się podróż poślubną. 

fot. MAIA


Nie umiemy podróżować z konkretnym planem, bo z planowania wychodzi nam zazwyczaj brak planu. Dlatego decyzję o wyjazdach podejmujemy spontanicznie i często na ostatnią chwilę.
Nie jeździmy kilka razy w to samo miejsce (chociaż czasem zdarzy się wyjątek potwierdzający regułę np. Teneryfa) Uważamy, że na świecie jest tyle pięknych miejsc, że może nam nie starczyć życia aby je wszystkie zobaczyć. Właściwie to jesteśmy przekonani, że zawsze na naszej liście będzie miejsce którego jeszcze nie zobaczyliśmy albo które jest nam akurat nie po drodze..
Nie wybieramy sobie konkretnego kierunku podróży, to kierunek wybiera nas i nie ma co ukrywać, że zazwyczaj dzieje się to za sprawą ceny biletu lotniczego 🙂
Najczęściej podróżujemy samolotem lub udajemy się na road tripy naszą Mazdą MX 5. 
Poza dalszymi podróżami lubimy chodzić po górach i często możesz spotkać nas na tatrzańskich czy beskidzkich szlakach. 
Pomiędzy wyjazdamy pławimy się w rudej sierści naszych wspaniałych kotów – Klakiera i Klopsika 🙂 I tak, podczas wyjazdów chcemy adoptować wszystkie spotkane koty 🙂 

Klopsik&Klakier