Biuro podróżnika – pomysł na dekorację wnętrza do pracy.

mapa losokawood
5
(2)

Pomiędzy podróżami i górskimi wycieczkami dużo czasu spędzamy w naszym biurze. Lubimy przytulne i estetyczne wnętrza. To tu tworzymy, piszemy, a później wrzucamy efekty naszej pracy w wir internetowego świata. W tym wpisie pokażemy, jak wygląda nasze małe biuro.

Wpis powstał we współpracy z polską firmą LosokaWood, która tworzy piękne dekoracje wnętrz 🙂

Miło jest pracować z miejsca, które sprawia, że dobrze się czujemy i możemy skoncentrować się na zaplanowanej pracy. Nauczyła nas tego przede wszystkim podróż do Azji, w której mieszkaliśmy przez kilka miesięcy na przełomie 2018/2019 roku. To właśnie tam mieliśmy możliwość pracy w wielu co-workach, bibliotekach czy kawiarniach. Ich wspólny mianownik to dużo światła, zieleń i prostota. Właśnie takie wnętrza najbardziej przypadły nam do gustu. Takie też miejsce chcieliśmy stworzyć dla siebie, aby zawsze podczas przebywania w domu mieć swój kąt gdzie w ciszy i skupieniu można pracować.

W biurze nie mamy wielu rzeczy i tak zwanych „bibelotów”. Postawiliśmy na minimalizm: biurko, krzesła, jeden fotel i niewielki regał. Białe ściany, jasna lampa i podłoga z jasnego drewna. Resztę stanowią dodatki i dekoracje, które subtelnie dopełniają całości.

Dekoracje w biurze podróżnika

Fotografie z podróży

Na ścianach wiszą zdjęcia, które zrobiliśmy podczas naszych podróży. Po długich debatach i wybieraniu idealnych fotek zdecydowaliśmy się na zdjęcia z Nowej Zelandii oraz ze Słowenii. Na pierwszym są owce, które obserwowaliśmy przed zachodem słońca na szczycie Te Mata Peak nieopodal nowozelandzkiego miasta Napier na Wyspie Północnej. Na drugim z kolei widnieje Jezioro Bled, czyli wizytówka Słowenii. Zdjęcie przedstawia jezioro widziane z niewielkiego wzgórza Ojstrica. Lubimy na nie zerkać w ciągu dnia, bo przypominają nam o naprawdę fantastycznych podróżach i przygodach.

mapa losokawood

Drewniana mapa świata LosokaWood 3D

Największą ścianę w biurze zdobi przepiękna trójwymiarowa drewniana mapa świata od polskiej firmy LosokaWood. Mapa wykonana jest z brzozy, która pokryta jest bezwonnym impregnatem. W swojej prostocie i estetyce idealnie komponuje się z całym wnętrzem. Miło jest na niej zawiesić oko i snuć plany na temat kolejnych podróży.

mapa losokawood
Największą ścianę w biurze zdobi mapa LosokaWood

Dzięki temu, że wszystkie elementy mapy są zamontowane na dwustronnej taśmie klejącej, do jej zawieszenia na ścianie nie trzeba używać cięższego sprzętu, takiego jak młotek czy wiertarka 🙂 Mapa jest banalnie prosta w montażu, a ponadto jej składanie to świetna zabawa. Można śmiało rzec, że to jak układanie puzzli i powtórka z geografii świata.

Mapa 3D – do wyboru, do koloru

Mapa LosokaWood, która znajduje się w naszym biurze, ma wymiary 160 × 100 cm. W sprawnym i odpowiednim montażu niezwykle pomocny jest szablon, który mocujemy na ścianie przy pomocy taśmy malarskiej. Następnie element po elemencie przyklejamy kolejne kontynenty, państwa i wyspy. Wszystkie niezbędne do montażu mapy akcesoria, takie jak, szablon, dwustronna taśma klejąca, taśma malarska, metr, nożyk do wycinania drobnych elementów na szablonie, są dołączone do opakowania z drewnianą mapą.

Mapa jest naszym ulubionym elementem dekoracji biura i śmiało możemy powiedzieć, że dodała wnętrzu dużo świeżości. Dzięki temu, że w razie potrzeby mapę można odkleić i zamontować w innym miejscu, będzie nam ona służyć przez długie lata. Jeśli kiedyś zdecydujemy się na zmianę wystroju biura lub zmienimy jego lokalizację, mapę zabierzemy ze sobą, aby zdobiła kolejne wnętrze stworzone do pracy 🙂

Wisząca w naszym biurze mapa świata LosokaWood to wzór nr VI w jasnym, ładnym odcieniu. Jako dodatki wybraliśmy Antarktydę, bo kto wie, gdzie nas poniesie 🙂 Może i tam pewnego dnia będziemy mogli przypiąć pinezkę, a później wspominać widok bezkresu lodowej pustyni. Oczywiście wersji kolorystycznych mapy jest znacznie więcej do wyboru, podobnie jak i dodatków. W zależności od indywidualnych potrzeb i upodobań można stworzyć drewnianą mapę, na której są np. zaznaczone wszystkie stany Stanów Zjednoczonych. Istnieje także możliwość wyboru nie tylko nazw państw, ale także państw + stolic. Dodatkowe elementy stanowią nazwy oceanów, a kierunki swoich podróży i odwiedzone miejsca, na mapie zaznacza się pinezkami.

mapa losokawood

Kwiaty i zieleń — cząstka tropikalnych podróży

mapa losokawood

Z ciepłem na sercu wspominamy czas, kiedy mieszkaliśmy przez 6 tygodni na malezyjskim Borneo. Tam zieleń biła po oczach z każdej strony. Dlatego też chcieliśmy, aby w naszej przestrzeni do pracy było jak najwięcej kwiatów. Jednak co tu dużo mówić — my swoje, życie swoje, a kwiaty swoje 🙂 Nie mamy ręki do roślin doniczkowych i niestety nasza biurowa dżungla rośnie bardzo powoli, ale mamy nadzieję, że pewnego dnia będziemy mogli z dumą zerknąć na bujne zielone liście i cieszyć się ich widokiem. Na razie czekamy cierpliwie i z namaszczeniem pielęgnujemy domowe rośliny. Międzyczasie biuro zdobią kwiaty i zioła cięte, które przyjemnie kontrastują z surowością wnętrza.

Książki o tematyce podróżniczej i górskiej 

Z uwagi na to, że górskie wędrówki to nasza najukochańsza forma spędzania czasu, książek o górach nie może zabraknąć w naszej biblioteczce. Dlatego na jednej z półek znajdują się nasze ulubione górskie przewodniki, biografie i książki, dzięki którym poszerzamy swoją górską wiedzę. Chętnie po nie sięgamy, planując kolejne wędrówki. Są też przyjemną dla oka dekoracją. Przypominają nam, że robimy w życiu to, co naprawdę lubimy i co sprawia nam przyjemność 🙂

Jak oceniasz przydatność tego wpisu?

Kliknij gwiazdki, aby ocenić ten wpis.

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Akceptuję zasady Polityki prywatności