HONG KONG

Victoria Peak pieszym szlakiem Central Green Trail

0
(0)

Victoria Peak to najpopularniejsze wzgórze w Hong Kongu i jednocześnie najwyższe wzniesienie na wyspie Hongkong. To właśnie z tego miejsca roztacza się fenomenalny widok na miasto.

Jak dostać się na szczyt?

Na górę można dostać się na trzy sposoby:

  • Kolejką Peak Tram
  • Autobusem miejskim nr 15
  • Pieszo szlakiem Central Green Trail

My wybraliśmy tę trzecią opcję i bardzo ją polecamy każdemu, kto lubi połączenie aktywności fizycznej z pięknymi widokami na miasto.

Central Green Trail

Szlak “Central Green Trail” prowadzący na Victoria Peak rozpoczyna się nieopodal budynku Bank of China Tower. To jest ten charakterystyczny budynek z dwiema antenami na dachu.
Aby trafić na początek szlaku należy dojechać do stacji metra “Central”. Szlak na początku jest kiepsko oznaczony i należy kierować się “na czuja” wzdłuż toru kolejki Peak Tram na wzgórze.
Charakterystycznym punktem na początku szlaku jest St John’s Cathedral. Natomiast wejście na szlak zaczyna się przy budynku i schodach gdzie widoczne jest logo z pandą WWF.

Przebieg trasy

Pierwsza część szlaku to niekończące się schody. Trasa wiedzie wzdłuż budynków i osiedli mieszkaniowych. Wszystko wokół wylane jest betonem. W pewnym momencie ścieżka się kończy i nie ma pasów aby przejść na drugą stronę ulicy. W związku z tym aby trafić na dalszą część szlaku wypatrujcie metalowych tabliczek z oznaczeniem szlaku. One wskażą Wam drogę na szczyt. Tabliczki są umiejscowione co jakiś czas wzdłuż trasy i informują gdzie aktualnie jesteście oraz wskazują strzałkami drogę.

Początkowa część szlaku jest zwyczajnie mozolna. Schody, betonowe chodniki, schody, przekroczenie ulicy, schody itd. Po pewnym czasie zaczyna się robić zielono. Wchodzimy powoli do lasu subtropikalnego, a po naszej lewej stronie zaczyna wyłaniać się widok na panoramę miasta.
Widok jest piękny. Tym bardziej, że subtropikalna zieleń kontrastuje z betonową miejską dżunglą.

Cały czas wędrujemy ku górze. Nagle szlak kończy się przy parkingu. W tym miejscu należy dalej kierować się w prawo i iść szosą, aż do charakterystycznego budynku z tarasem widokowym na Victoria Peak.

Victoria Peak

Po krótkiej wędrówce jesteśmy na miejscu. Są tu dwa tarasy. Jeden darmowy (ten z charakterystycznymi figurkami) i drugi płatny.
Widok na miasto jest fantastyczny. Istna pocztówka z Hong Kongu.

Pamiętajcie, że Victoria Peak ma wysokość 552 m n.p.m, ale nie można wejść na sam szczyt ponieważ są tam zlokalizowane anteny i nadajniki radiowe. Tarasy widokowe zlokalizowane są wysokości 428 m n.p.m

Informacje praktyczne

Naszym zdaniem wizyta na Victoria Peak to obowiązkowy punkt w Hong Kongu.
Jeśli Wasza wizyta jest krótka i macie mało czasu, a do wyboru tylko jeden krótki szlak pieszy to właśnie ten Wam polecamy.  
Wejście na górę zajmuje około 40 minut i jest darmowe.
Trasa jest bardzo prosta, nie ma na niej żadnych trudności technicznych. Weźcie natomiast pod uwagę wysoką wilgotność powietrza oraz temperaturę. My szliśmy szlakiem na początku kwietnia. W dzień naszej wędrówki temperatura powietrza wynosiła 28 stopni Celsjusza, a wilgotność powietrza 73%. Łatwo pod tym względem nie było, ale widoki rekompensowały wszystko!
Pamiętajcie aby na szlak zabrać zapas wody. Z pewnością się Wam przyda.

Jak oceniasz przydatność tego wpisu?

Kliknij gwiazdki, aby ocenić ten wpis.

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

5 Comments

  1. Widoki z góry rzeczywiście niesamowite!

    1. Kasia – widoki pierwsza klasa 😀 Warto było się zmachać 😀

  2. Widziałam zarówno zdjęcia, jak i filmiki z tego wzgórza. Muszę przyznać, że jako punkt widokowy jest naprawdę rewelacyjne 🙂 Dron nie jest potrzebny, żeby zobaczyć miasto jak z lotu ptaka.

  3. Ależ widoki!!! Ja pewnie wybrałabym kolejkę, niestety 🙁

  4. widoki przepiękne. Muszę kiedyś wybrać się do Hongkongu, bo chyba wszyscy już tam byli 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *