Kudłacze czerwonym szlakiem z Działek

4.9
(7)

Szlak na Kudłacze w Beskidzie Wyspowym, to z całą pewnością jeden z najłatwiejszych i najmniej wymagających szlaków pod względem kondycji fizycznej. Idealny na pierwsze wyprawy w góry, idealny dla osób wędrujących z dziećmi oraz dla osób, które lubią spokojne i krótkie wędrówki na łonie natury. Kudłacze to ponadto świetny kierunek na weekendowy wypad za miasto.

Kudłacze

Parking i czerwony szlak na trasie Działek – Kudłacze

Czerwony szlak, którym będziemy wędrować na Kudłacze rozpoczyna się w okolicy szczytu Działek 600 m n.p.m., przy drodze prowadzącej z Poręby, (dokładna pinezka z lokalizacją znajduje się na mapie, na dole strony). Przy szosie zlokalizowany jest niewielki parking, na którym można bezpiecznie zostawić samochód.
Początkowo czerwony szlak z Działek biegnie szosą. Mijamy po lewej stronie łąki oraz prywatne posesje z domkami. Po kilku minutach skręcamy z szosy w lewo i wkraczamy do lasu.

Odtąd nasz szlak będzie biegł cały czas przez las. Maszerujemy leśną ścieżką, powoli nabierając wysokości. Po dwudziestu minutach od rozpoczęcia marszu skręcamy ostro w lewo, zgodnie ze znakami, które namalowane są na drzewach. Z tego miejsca czeka nas jeszcze około 15 minut wędrówki przez las, aż dotrzemy do schroniska PTTK na Kudłaczach. W związku z tym, że opisany szlak jest dość krótki, już po 40 minutach wolnego marszu docieramy do schroniska.

Schronisko PTTK na Kudłaczach

Schronisko PTTK na Kudłaczach oferuje 37 miejsc noclegowych. Ponadto dostępny jest schroniskowy bufet z ciepłymi daniami i napojami. Do dyspozycji turystów przeznaczone są drewniane stoły i ławki, które zlokalizowane przed schroniskiem. Dużym urozmaiceniem dla rodzin wędrujących z dziećmi jest plac zabaw i zjeżdżalnia, które znajdują się przy schronisku. Z całą pewnością, dla dzieci będzie to wspaniała nagroda za trudy wędrówki oraz duża motywacja, aby na Kudłacze wyjść. Tak przynajmniej twierdzi nasza znajoma, Justyna, która na Kudłacze wychodziła już kilka razy ze swoimi córeczkami 🙂

kudłacze
Z placu zabaw zlokalizowanego przy schronisku, ucieszy się z pewnością, każde dziecko 🙂

W związku z tym, że nasza wędrówka jest dość krótka, to można sobie ją przedłużyć i ze schroniska pójść dalej na Lubomir. Z Kudłaczy do obserwatorium astronomicznego na Lubomirze prowadzi czerwony szlak, a przejście w jedną stronę zajmie około godzinę. Z pewnością warto rozważyć taką opcję na wędrówkę jednego dnia. Jeśli jednak nie bierzecie pod uwagę dalszej wycieczki to do samochodu wracamy tą samą trasą.

Mapa

Jak oceniasz przydatność tego wpisu?

Kliknij gwiazdki, aby ocenić ten wpis.

Średnia ocena 4.9 / 5. Liczba głosów: 7

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Akceptuję zasady Polityki prywatności