MADERA PORTUGALIA

Madera – 10 najpiękniejszych miejsc na wyspie

Madera to wyspa wiecznej wiosny, na której znajdziecie plaże, góry, doliny, urocze miasteczka oraz piękne klify, znad których można podziwiać wschody i zachody słońca. Spędziliśmy na wyspie 11 wspaniałych dni, i chociaż pogoda nas nie oszczędzała, a deszcz lał się strumieniami, czerpaliśmy z tego wyjazdu garściami. 
Oto nasza subiektywna lista dziesięciu najpiękniejszych miejsc na Maderze. Kolejność przypadkowa!

1. Levada 25 Fontes 

Najpopularniejsza lewada na Maderze. Nam pokazała swoje zielone i deszczowe oblicze. Tym samym mieliśmy okazję podziwiać niesamowite wodospady na trasie!

2.Cabo Girão

Klif wznoszący się na wysokość 589 metrów, na którym zbudowano przeszklony taras. Chodząc po szklanej podłodze można podziwiać pod stopami fale Atlantyku!

3. Ponta do Pargo

 Najbardziej na zachód wysunięta miejscowość na Maderze. Znajduje się tu najwyżej położona latarnia morska w całej Portugalii (329 m), oraz piękne wodospady. Miejsce idealne na zachód słońca!

4. Levada de Caldeirao Verde

Lewada biegnąca od gospodarstwa agroturystycznego, przez bajkowo zielony las, a na jej końcu znajduje się wodospad i szmaragdowe jeziorko.

5. Vereda da Ponta do São Lourenço 

Najbardziej na wschód wysunięty kraniec Madery. Piękne widoki, błękitne fale Atlantyku i niesamowite kolory ziemi.

6. Porto Moniz

Naturalne baseny, niesamowity błękit oceanu oraz formacja skalna w kształcie igły. Pnąc się drogą, która prowadzi ponad miasteczkiem, można podziwiać wszystko z góry.

7. Szlak z Pico Arieiro do Pico Ruivo

Czyli najwyższego szczytu Madery (1861 m n.p.m). Po drodze można podziwiać majestat gór wyspy wiecznej wiosny. Wędrówka jest trudna, ale warta wysiłku.

8. Santana

Miejscowość z uroczymi, typowymi dla Madery domkami. Rano i wieczorem macie szansę na spokojne zwiedzanie. W ciągu dnia jest dość tłoczno.

9. Ponta do Sol

 Małe, urocze miasteczko, w którym notuje się największą ilość godzin słonecznych w ciągu roku. Z kawiarni zlokalizowanej na wzgórzu roztaczają się wspaniałe widoki. My akurat mieliśmy okazję na własne oczy zobaczyć w tym miejscu gniew oceanu, który z niszczycielską siłą niszczył wszystko, co napotkał na swojej drodze. Siedmiometrowe fale, które pojawiły się w Ponta do Sol z końcem lutego, budzą naprawdę wielki respekt dla Matki Natury.

10. Funchal

Stolica Madery jest naprawdę ładnym i zadbanym miastem. Nawet w deszczu wygląda uroczo! Koniecznie wybierzcie się na spacer po starówce. Znajdziecie tam Polski akcent!

Mapa

A Wam, które miejsca na wyspie najbardziej się podobały? 

ZOBACZ TAKŻE

3 Comments

  1. Madera to dla mnie najpiękniejsze miejsce jakie odwiedziłam. Jak się okazuje nie byłam we wszystkich opisanych przez Was miejscach!

    1. Ola says:

      Kasia to koniecznie musisz jeszcze kiedyś wrócić! Tylko nie w lutym bo wtedy pogoda jest dość kapryśna 😛

  2. Johnd962 says:

    Thank you for your blog article. Great. gdbdbkedakag

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *