Trekking do świątyni Wat Pha Lat, szlakiem Monk’s Trail.

Monk's Trail
0
(0)

Monk’s Trail czyli „szlak mnichów” to łatwy i krótki szlak w Chiang Mai, prowadzący przez gęsty, wilgotny las do ukrytej w nim świątyni Wat Pha Lat. Jest to mało znana trasa i idealne miejsce na wyciszenie się i ucieczkę od miasta.

Końcowy fragment Monk’s Trail

Monk’s Trail – Początek szlaku i przebieg trasy.

Szlak Monk’s Trail zaczyna się tuż przy wejściu do lasu, w miejscu, gdzie stoją dwie budki z zielonym dachem. Dokładne koordynaty są zaznaczone na mapie na dole wpisu.
Cała trasa jest bardzo łatwa i nie ma na niej żadnych trudności technicznych. Jedynie wysoka temperatura i wilgotność mogą być na początku uciążliwe. Jednak im głębiej w las wejdziemy, tym powietrze będzie przyjemniejsze.

Swoją nazwę szlak Monk’s Trail zawdzięcza oznakowaniu – drzewa przepasane są pomarańczowym materiałem, takim samym jak szaty mnichów.

Przejście całej trasy Monk’s Trail zajmuje mniej więcej 30 minut. Na początku ścieżka prowadzi przez zarośla, które z każdym krokiem stają się coraz bardziej gęste. Mijamy wiszące liany, skupiska bambusów i bananowców. Przekraczamy granicę lasu, o czym informuje nas znajdująca się na trasie tabliczka informacyjna i wkraczamy do wiecznie zielonego lasu z jeszcze bujniejszą roślinnością. W takiej scenerii otoczeni kojącą zielenią docieramy do podnóża świątyni Wat Pha Lat.

Świątynia Wat Pha Lat

U podnóża świątyni naszym oczom ukazują się piękne posągi Buddy, wskazujące dalszą drogę. Tuż obok stoi mała świątynia, w której można usiąść i medytować. Z jej wnętrza roztacza się widok na panoramę Chiang Mai. Idąc dalej, przechodzimy przez mostek, który został wybudowany nad strumykiem podobno sto lat temu.

Docieramy do Wat Pha Lat i podziwiamy piękno tego miejsca. Stoi tu wiele posągów Buddy. Po kompleksie dumnie kroczą pawie. Jeden z mnichów sprzedaje kawę. I to jaką! O niebiosa! Kawa jest przepyszna, kosztuje 50 THB i naprawdę warto wypić jedną filiżankę 🙂 Można usiąść nad wodospadem i rozkoszować się naturą, odgłosami dochodzącymi z głębi lasu oraz widokami na miasto i okolicę.

Monk’s Trail – informacje praktyczne

  • Zdecydowanie warto zabrać ze sobą repelent przeciw komarom. Nam udało się przejść szlak bez towarzystwa tych istot, ale podobno potrafią tu nieźle dać w kość!
  • Koniecznie włóż wygodne buty trekkingowe. Miejscami skały są śliskie i spacer w klapkach czy sandałach nie jest dobrym pomysłem.
  • W buddyjskich świątyniach obowiązuje odpowiedni ubiór. Dlatego też weź ze sobą coś do zarzucenia na ramiona oraz nogi.

Mapa

Jak oceniasz przydatność tego wpisu?

Kliknij gwiazdki, aby ocenić ten wpis.

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Akceptuję zasady Polityki prywatności