TAJLANDIA

Trekking do świątyni Wat Pha Lat, szlakiem Monk’s Trail.

Monk’s Trail czyli „szlak mnichów” to łatwy i krótki szlak, prowadzący przez gęsty, wilgotny las do ukrytej w nim świątyni Wat Pha Lat. Jest to mało znana trasa i idealne miejsce na wyciszenie się i ucieczkę od miasta.

Początek szlaku i przebieg trasy.

Szlak zaczyna się tuż przy wejściu do lasu, w miejscu gdzie stoją dwie budki z zielonym dachem. Dokładne koordynaty są zaznaczone na mapie na dole wpisu.
Cała trasa jest bardzo łatwa i nie ma na niej żadnych trudności technicznych. Jedynie wysoka temperatura i wilgotność mogą być na początku uciążliwe. Ale im głębiej w las wejdziemy, tym powietrze będzie przyjemniejsze.

Swoją nazwę szlak zawdzięcza oznakowaniu – drzewa przepasane są pomarańczowym materiałem, takim samym jak szaty mnichów.

Przejście całej trasy zajmuje około pół godziny. Na początku ścieżka wiedzie przez coraz to gęstsze zarośla. Mijamy wiszące liany, skupiska bambusów i bananowców. Dalej przekraczamy granicę lasu (na trasie znajduje się tabliczka z opisem i informacją) i wkraczamy do wiecznie zielonego lasu z jeszcze bujniejszą roślinnością. Po mniej więcej półgodzinnej wędrówce docieramy do podnóża świątyni Wat Pha Lat.

Świątynia Wat Pha Lat

Tam naszym oczom ukazują się piękne posągi Buddy, wskazujące drogę do świątyni. Tuż obok stoi mała świątynia w której można usiąść i medytować. Z jej wnętrza roztacza się widok na panoramę Chiang Mai. Idąc dalej, przechodzimy przez mostek wybudowany nad strumykiem podobno sto lat temu.

Docieramy do Wat Pha Lat i podziwiamy piękno tego miejsca. Stoi tu wiele posągów Buddy. Po kompleksie dumnie kroczą pawie. A jeden z mnichów sprzedaje kawę. I to jaką! O niebiosa! Kawa jest przepyszna, kosztuje 50 THB i naprawdę warto wypić jedną filiżankę 😉 Możesz usiąść nad wodospadem i rozkoszować się naturą, odgłosami dochodzącymi z głębi lasu oraz widokami.

Informacje praktyczne.

  • Weź ze sobą repelent przeciw komarom. Nam udało się przejść szlak bez towarzystwa tych istot, ale podobno potrafią tu nieźle dać w kość!
  • Ubierz wygodne buty trekkingowe. Miejscami skały są śliskie i spacer w klapkach czy sandałach nie jest dobrym pomysłem.
  • W buddyjskich świątyniach obowiązuje odpowiedni ubiór. Weź ze sobą coś do zarzucenia na ramiona oraz nogi.

Mapa

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *