Teneryfa – 8 najpiękniejszych miejsc na wyspie

Teneryfa Teide
5
(4)

Teneryfa nas urzekła. Bardzo. Na tyle, że wróciliśmy tam ponownie po roku od pierwszej wizyty. Co nam się tam podoba? Klimat, zieleń, różnorodność – zielona, wilgotna północ, pustynne, suche południe. Piękno przyrody, trasy trekkingowe, kaktusy jak malowane, zielone góry, piaszczyste czarne plaże mieniące się drobinkami minerałów pochodzenia wulkanicznego. Kręte drogi prowadzące przez małe wioski. I widoki. Takie, które zapierają dech w piersi i pamięta się je do końca życia. Wisienką na torcie jest wulkan Teide, który jest widoczny prawie z każdego zakątka wyspy.
Oto nasza subiektywna lista najpiękniejszych miejsc na wyspie.

1. Park Narodowy Teide 

Bez wątpienia jest to nasze ulubione miejsce na wyspie! Zachody słońca u stóp wulkanu, są jak malowane. Do tego całe morze chmur dookoła, i majacząca w oddali Gran Canaria. W nocy można podziwiać rozgwieżdżone niebo, a w dzień przejść się jedną ze ścieżek na terenie parku i poczuć jak na innej planecie.

2. Wąwóz Masca 

Jedna z najfajniejszych tras trekkingowych jakimi szliśmy. Zieleń, bajkowe kaktusy, wspinaczka i przeciskanie się pomiędzy szczelinami, a na końcu relaks na plaży.

3. Góry Anaga 

Otulone są często mgłą i chmurami, dlatego rosnące w nich lasy porośnięte są mchem. Całość wygląda po prostu magicznie! A poza tym zapewniają ukojenie od upału w gorące dni. Znajdziecie tam również edukacyjną ścieżkę zmysłów, a do tego już z parkingu można podziwiać majestat Teide. Teneryfa kojarzy się nam właśnie z takimi odcieniami zieleni 😉

4. Wioska Chinamada 

Mała, urocza wioska słynąca z domów – grot,  w północno wschodniej części wyspy. Znajduje się na terenie Parku Anaga. Byliśmy tam na początku marca, i było wspaniale cicho i spokojnie.

5. Czarne, wulkaniczne plaże 

Czarny piasek na Teneryfie mieni się jak milion monet. Jest piękny i naturalny, bo Teneryfa to wyspa wulkaniczna. Koniecznie poleżakujcie chociaż chwilę na plaży, “pogrzebcie” w piasku – to jest totalny relaks! My trafiliśmy na plażę  Playa De El Bollul, gdzie było bardzo miło i przyjemnie, bez zbędnych tłumów (marzec 2018).

6. Góry Monte del Aqua 

Trafiliśmy tam przypadkiem, kiedy to wejście do wąwozu Masca było zamknięte (marzec 2018) i strażnik z parku polecił nam jeden ze szlaków. Było cicho, spokojnie, bez tłumów, a widoki zapierały dech w piersi.

7. Montana Amarilla 

Formacje skalne położone w południowej części wyspy. Jest tam typowo pustynny klimat, i przy okazji dobre miejsce na snorkeling i nurkowanie.

8. Okolice Playa de las Teresitas 

Las Teresitas to sztuczna plaża, usypana z piasku, który przywieziono z Sahary. Z punktu widokowego nad plażą roztacza się na nią piękny widok. Jadąc dalej, możecie piąć się w górę i podziwiać jeszcze więcej !

Mapa z lokalizacją poszczególnych miejsc:

Pewnie na naszej liście pojawiłoby się więcej miejsc, ale niestety pogoda mocno pokrzyżowała nam plany podczas pobytu.  Nie zobaczyliśmy ani jaskini Cueva del Viento, ani nie weszliśmy na Teide (wiatr, śniegi i oblodzenie), a trekking w wąwozie Barranco del Infierno został odwołany z powodu opadów deszczu 🙁 

Co dodalibyście do tej listy? Które miejsca najbardziej Wam się spodobały na Teneryfie?

Znajdź nocleg na Teneryfie

Jak oceniasz przydatność tego wpisu?

Kliknij gwiazdki, aby ocenić ten wpis.

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 4

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Akceptuję zasady Polityki prywatności