Teneryfa – 8 najpiękniejszych miejsc na wyspie

Teneryfa Teide
5
(5)

Teneryfa nas urzekła. Bardzo. Na tyle, że wróciliśmy tam ponownie po roku od pierwszej wizyty. Co nam się tam podoba? Klimat, zieleń, różnorodność – zielona, wilgotna północ, pustynne, suche południe. Piękno przyrody, trasy trekkingowe, kaktusy jak malowane, zielone góry, piaszczyste czarne plaże mieniące się drobinkami minerałów pochodzenia wulkanicznego. Kręte drogi prowadzące przez małe wioski. I widoki. Takie, które zapierają dech w piersi i pamięta się je do końca życia. Wisienką na torcie jest wulkan Teide, który jest widoczny prawie z każdego zakątka wyspy.
Oto nasza subiektywna lista najpiękniejszych miejsc na wyspie.

1. Park Narodowy Teide 

Bez wątpienia jest to nasze ulubione miejsce na wyspie! Zachody słońca u stóp wulkanu, są jak malowane. Do tego całe morze chmur dookoła, i majacząca w oddali Gran Canaria. W nocy można podziwiać rozgwieżdżone niebo, a w dzień przejść się jedną ze ścieżek na terenie parku i poczuć jak na innej planecie.

2. Wąwóz Masca 

Jedna z najfajniejszych tras trekkingowych jakimi szliśmy. Zieleń, bajkowe kaktusy, wspinaczka i przeciskanie się pomiędzy szczelinami, a na końcu relaks na plaży.

3. Góry Anaga 

Otulone są często mgłą i chmurami, dlatego rosnące w nich lasy porośnięte są mchem. Całość wygląda po prostu magicznie! A poza tym zapewniają ukojenie od upału w gorące dni. Znajdziecie tam również edukacyjną ścieżkę zmysłów, a do tego już z parkingu można podziwiać majestat Teide. Teneryfa kojarzy się nam właśnie z takimi odcieniami zieleni 😉 Góry Anaga to także przepiękne szlaki trekkingowe, które prowadzą zarówno przez wawrzynowe lasy, małe wioski, skalne urwiska, jak i wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego. Będąc w tej okolicy z całą pewnością wato zaplanować sobie trekking. My polecamy te 3 trasy:

4. Wioska Chinamada 

Mała, urocza wioska słynąca z domów – grot,  w północno wschodniej części wyspy. Znajduje się na terenie Parku Anaga. Byliśmy tam na początku marca, i było wspaniale cicho i spokojnie. To właśnie przez nią przebiega szlak z Cruz del Carmen do Punta del Hidalgo.

5. Czarne, wulkaniczne plaże 

Czarny piasek na Teneryfie mieni się jak milion monet. Jest piękny i naturalny, bo Teneryfa to wyspa wulkaniczna. Koniecznie poleżakujcie, chociaż chwilę na plaży, „pogrzebcie” w piasku — to jest totalny relaks! My trafiliśmy na plażę  Playa De El Bollul, gdzie było bardzo miło i przyjemnie, bez zbędnych tłumów (marzec 2018).

6. Góry Monte del Aqua 

Trafiliśmy tam przypadkiem, kiedy to wejście do wąwozu Masca było zamknięte (marzec 2018) i strażnik z parku polecił nam jeden ze szlaków. Było pięknie, cicho, spokojnie i bez tłumów.

7. Montana Amarilla 

Formacje skalne położone w południowej części wyspy. Jest tam typowo pustynny klimat, i przy okazji dobre miejsce na snorkeling i nurkowanie.

8. Okolice Playa de las Teresitas 

Las Teresitas to sztuczna plaża, usypana z piasku, który przywieziono z Sahary. Z drogi poprowadzonej nad plażą roztacza się na nią piękny widok. Jadąc dalej, możecie piąć się w górę i podziwiać jeszcze więcej !

Mapa z lokalizacją poszczególnych miejsc:

Co dodalibyście do tej listy? Które miejsca najbardziej Wam się spodobały na Teneryfie?

Znajdź nocleg na Teneryfie

Jak oceniasz przydatność tego wpisu?

Kliknij gwiazdki, aby ocenić ten wpis.

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 5

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Akceptuję zasady Polityki prywatności